Stowarzyszenie Budkowice - O nas

Zapisz się do newsletter'a!

Nazwa uzytkownika:
Adres e-mail:
O nas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Piotr Koziol   
05.07.2010.

Kim jesteśmy?

 

STowarzyszenie Budkowice to młoda i prężnie rozwijająca się organizacja społeczna zrzeszająca aktywne osoby z terenu parafii Stare Budkowice.


Nasze główne cele to:


  • integracja społeczności lokalnej, poprzez organizowanie wspólnych imprez, projektów, wyjazdów, jarmarków itp.

  • podnoszenie kwalifikacji i umiejętności mieszkańców dla rozwoju regionu poprzez organizację kursów, szkoleń i konferencji

  • promowanie miejscowości i parafii Stare Budkowice przez organizowane projekty i inicjatywy

  • kreowanie i wspieranie harmonijnego rozwoju Starych Budkowic i okolic, by wszyscy mieszkańcy naszego regiony żyli w godnych warunkach, by stworzyć możliwości rozwoju.

  • rozwijanie kultury i sztuki oraz ochrony dóbr kultury i tradycji, rozwijanie edukacji oraz inicjatyw społecznych i gospodarczych,

  • działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i odnowy wsi

  • działania w zakresie krajoznawstwa i sportu,

  • działalność w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowani,

  • pomoc społeczna, w tym rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,


Zapraszamy do wsparcia naszych działań.

STowarzyszenie Budkowice

ul. Ogrodowa 3, 46-030 Stare Budkowice

NIP 991-043-55-15

REGON 160231178

Numer rachunku bankowego: 57 8897 0004 2001 0003 2069 0001

Bank Spółdzielczy w Łubnianach

 

Zrealizowaliśmy:


30 listopada 2008 roku STowarzyszenie Budkowice z Kwiaciarnią Justyna zorganizowało Jarmark Bożonarodzeniowy. W imprezie uczestniczyło około 500 osób. Odbyły się występy grup artystycznych, zaproszonych zespołów muzycznych, był drobny poczęstunek, grzane wino, a na finał imprezy został zaprezentowany niesamowity fireshow.

8 stycznia 2009 roku Stowarzyszenie zorganizowało spotkanie noworoczne, gdzie zostali zaproszeni mieszkańcy parafii.

13 stycznia STowarzyszenie Budkowice (STB) rozpoczęło cykl otwartych spotkań konsultacyjnych - pierwsze spotkanie odbyło się na temat wizji rynku w Starych Budkowicach.

W połowie stycznia Stowarzyszenie przystąpiło do Inkubatora Trzeciego Sektora w ramach projektu 18 w sieci. Od tego momentu ściśle współpracuje z Opolskim Centrum wspierania Inicjatyw Pozarządowych z Opola. W ramach Inkubatora członkowie zarządu STB aktywnie uczestniczą w spotkaniach sieciujących oraz w cyklu szkoleń i doradztwa dla organizacji pozarządowych.

Od 20 do 30 stycznia 2009 w Starych Budkowicach stowarzyszenie zorganizowało dwa turnieje sportowe. Pierwsze zawody to turniej tenisa stołowego, a drugi to turniej w „piłkarzyki”.

21 lutego stowarzyszenie zorganizowało wyjazd dzieci i młodzieży z terenu całej gminy (ponad 80 osób!) na imprezę pt. Wielkie Ślizganie. Młode osoby z naszej gminy mogły nauczyć się jeździć na łyżwach, poślizgać się, wziąć udział w wielu zabawach i konkursach. Dzieci i młodzież z całej gminy była bardzo szczęśliwa i uśmiechnięta.

6 czerwca 2009 został zorganizowany Flohmarkt, czyli pchli targ. Pragniemy reaktywować starą tradycję, która u nas była żywa od średniowiecza do lat trzydziestych poprzedniego wieku.

1 września – stowarzyszenie ma pierwszego pracownika / stażystkę.

11 -12 września Stowarzyszenie bierze aktywny udział w pierwszych Targach Organizacji Pozarządowych w Opolu.

29 września – wyjazd dla młodzieży z całej gminy do Grodu w Byczynie na zajęcia edukacyjne.

30 września – wygrany konkurs i realizacja projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „ AS czyli aktywny sołtys”.

 

W najbliższym czasie planujemy kolejne inicjatywy.STowarzyszenie Budkowice organizacją, która zrzesza liderów lokalnych, przedstawicieli Rad Sołeckich, Rady Parafialnej, LZS, Ochotniczej Straży Pożarnej, chóru, orkiestry, sportowców, przedsiębiorców, nauczycieli, radnych, przedstawicieli Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców, Towarzystwa Dobroczynnego, Caritas, Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej i innych grup.


Do realizacji kolejnych projektów poszukujemy pracowników i wolontariuszy.


Serdecznie zapraszamy do współpracy:)

 

 
© 2023 Stowarzyszenie Budkowice :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.